таг: новозаболени

Рекордни нови случаи на ковид во соседството

0
Во Косово изминатите 24 часа е забележана троцифрена бројка новозаболени од Ковид-19, што е прв пат по повеќе од три месеци...

Само 0,02 отсто од ревакцинираните граѓани се заразиле со Ковид-19, од...

0
Повторно двоцифрен бројот на новозаболени од Ковид-19. Нови 37 случаи беа регистрирани вчера, најголем дел од нив се во Тетово и Скопје. Надлежните...

Бројот на заразени расте, но нема да се случи нов бран,...

0
Бројот на новозаболени со ковид-19 „експоненцијално расте“ низ Англија, пред сè кај помладата и невакцинирана популација, велат научниците, но додаваат дека како резултат...

Во САД и Европа олеснувања на анти-ковид ограничувањата

0
Бројките на новозаболени и на смртни случаи во САД и во Европа продолжуваат да паѓаат, бидејќи кампањите...

Во Македонија има само 3.636 активни случаи на ковид-19

0
Бројот на новозаболени од ковид-19 во државата е во благо опаѓање. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 62 случаја, од 2.557...

Короната се распламтува во Хрватска, неделава 40% повеќе заболени од минатата

0
Во првите пет дена од оваа недела, бројот на новозаболени лица во Хрватска се зголемил за 41,2...

Германија: 3.379 новозаболени од коронавирус

0
Германија регистрира 3.379 новозаболени од коронавирус, покажуваат податоците од Институтот „Роберт Кох“. Како последица од коронавирус починале уште 841 лице, а од...