таг: нови

Бербок нагласи дека земји во војна не можат да влезат во...

0
НАТО не може да разговара за нови членки кои би се приклучиле на...

Барселона ќе жртвува 2 ѕвезди за Лионел Меси

0
Барселона се наоѓа во нови финансиски проблеми, бидејќи потребно е да ослободи дел од буџетот...

Што го чека вашиот хороскопски знак во април?

0
реклама Пролетта е време на нови почетоци, а се чини дека токму тоа ќе им...

По земјотресите – бран апсења на лица одговорни за квалитетот на...

0
Се очекуваат нови апсења откако денеска обвинителот во Дијарбекир, која е една од десетте југоисточни области погодени од земјотресот, издаде налози...

Франција се подготвува за нови штрајкови против пензиските реформи

0
Франција денеска се подготвува за нови штрајкови и масовни протести против длабоко непопуларната пензиска реформа,...

Робот покажа нови вештини: Се качи на градежно скеле, испорача алат...

0
Компанијата „Бостон дајнамикс“ покажа нови вештини на својот робот Атлас. Во видеото објавено на социјалните мрежи, Атлас покажува импресивна агилност и умешност....

Како со мобилниот телефон да препознаете дали има скриени камери во...

0
Мобилните телефони добиваат разни нови опции функции од година в година, па една од нив е и препознавањето скриени камери. Како да...

Соработниците на Бајден најдоа втор сет доверливи документи

0
Адвокатите на американскиот претседател Џо Бајден пронајдоа нови доверливи документи, откако пред неколку дена признаа...

Северна Кореја лансираше три нови балистички ракети

0
Северна Кореја лансираше три нови балистички ракети во саботата наутро по локално време, кои паднаа...

Нови портрети на данското кралско семејство објавени три дена пред големата...

0
Данската кралска куќа објави нови портрети на кралицата Маргрета која позира со своите синови и нивните сопруги за да го одбележи јубилејниот 50-ти...