таг: нови

Нови 44 случаи на голема кашлица од 5 до 11 април,...

0
Нови 44 случаи на голема кашлица се пријавени од 5 до 11 април, со намалување од 10,0 отсто споредено со претходниот седмодневен период....

Хоспитализирани уште девет лица со голема кашлица, вкупно 399 случаи во...

0
Пријавени се 50 нови случаи на голема кашлица во периодот од 29 март до вчера, со намалување од 21,9 отсто споредено со претходниот...

Маск најави нови промени на X платформата

0
Илон Маск најави нови промени на платформата X (поранешен Twitter) кои ќе овозможат одредени сметки да отклучуваат бесплатни премиум функции. ...

Кина ја блокира употребата на Intel и AMD чиповите во компјутерите...

0
Кина издаде нови упатства според кои американските микропроцесори од Intel и AMD ќе бидат отстранети од владините десктоп и сервери додека Пекинг ја...

Уште два нови случаи на пертусис во Куманово

0
Уште два нови случаи на пертусис се евидентирани во Куманово, соопштија денеска од Центарот за јавно здравје Куманово. Четиримесечно бебе и шестгодишно дете...

Нови податоци за жртвите од рускиот ракетен терор: Бројот на жртвите...

0
Пристигнаа нови информации за жртвите по рускиот ракетен терор денеска во Одеса. Засега се знае дека загинале 16 лица, меѓу кои и вработен...

Велика Британија најави нови санкции против Русија

0
Шефот на британската дипломатија Дејвид Камерон објави повеќе од 50 нови санкции насочени кон поединци и бизниси кои ја поддржуваат нелегалната војна на...

(ИНФОГРАФИК) Статистики на ужасот: Во Газа се убиени речиси 28.000 Палестинци,...

0
Ал Џезира објави инфографик со нови податоци за ужасот во Појасот Газа. Податоците, како што се наведува во инфографикот на Ал Џезира, се...

Нови четири случаи на голема кашлица, досега се заразени 22 пациенти

0
Четири нови случаи на голема кашлица се забележани во земјата, потврди портпаролот на Комисијата за заразни болести, Злате Мехмедовиќ. Со тоа бројот...

Четири нови случаи на голема кашлица во земјава, вкупно 22 од...

0
Четири нови случаи на голема кашлица се евидентирани во земјава, со што бројот...