fbpx

таг: новиот

Цената на бензинот во САД го надмина прагот од пет долари...

0
Новиот рекорден пораст на цените на бензинот низ САД создава тензии кај милиони потрошувачи и во стопанството, а придонесува и за...

Шкупи победнички ја затвори сезоната (Видео)

0
Новиот македонски првак Шкупи со убедлив триумф со 3-0 против вицепрвакот Академија Пандев ја затвори оваа сезона во Првата лига, а Скопје и...

Лидерот во e-банкарството – Халкбанк воведе нов производ, Онлајн кредит

0
Онлајн кредит е новиот производ на Халкбанк АД Скопје кој е достапен за сите приматели на плата во Банката кои лесно, брзо и...

Ликот на Петар Пан во новиот филм на Дизни ги разочара...

0
Објавен е трејлерот за новиот филм на Дизни Chip ‘n Dale: Rescue Rangers. Вклучува познати ликови од цртаните филмови, а најголемо внимание привлече...

Мистериозен хепатит ги напаѓа децата

0
Новиот и сериозен вид на хепатитис регистриран кај околу 300 деца во дваесетина земји го вклучи алармот во светот. Научници, инфектолози, педијатри проучуваат...

Маск најави дека за Твитер ќе се наплаќа во зависност од...

0
Новиот сопственик на Твитер, Илон Маск, почна да најавува промени на социјалната мрежа. Најбогатиот човек на светот, соопшти дека Твитер секогаш ќе...

Бил позитивен на ковид 505 дена, починал по долга битка со...

0
Најдолгата инфекција со новиот коронавирус кај едно лице, пред да почине од последиците на ковид-19, траела 505 дена, објавија денеска британските научници. ...

Нов хит во Шведска: Музеј за селфи

0
Новиот музеј на самослик, „Јозеум“ во Стокхолм, Шведска, нема уметнички дела на своите ѕидови. Наместо тоа, неговите осветлени, украсени соби се предвидени како...

Оваа година излегува филмот за Мерилин Монро и Ана де Армас

0
Нетфликс објави дека новиот биографски, но „фикционализиран“ филм за Мерилин Монро, со кубанско-американската глумица Ана де Армас во главната улога, е завршен и...

Шкупи, е новиот футсал шампион во Македонија

0
Футсал Шкупи е новиот шампион на Македонија во футсал. Екипата од Чаир вчера ја совладаа Шкендија со...