таг: Никос

Дендиас: Проблемите на Договорот од Преспа се очигледни, но договорите мора...

0
Шефот на грчката дипломатија Никос Дендиас за време на расправата во Парламентот за буџетот за...

Грција ќе се обиде да олеснува во спорот меѓу Македонија и...

0
Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, изјави дека Грција, како земја која одржува пријателски односи...