таг: Никол

(ВИДЕО) Ураганот Никол ја погоди Флорида, издадено предупредување за торнадо

0
Ураганот Никол рано утринава го погоди источниот брег на Флорида, носејќи силен дожд и опасни...

Премиерот на Ерменија го нуди својот син за размена на затвореници

0
Премиерот на Ерменија, Никол Пашинјан, изјави денеска пред своите приврзаници во градот Апаран дека е подготвен да...

Премиерката на Шкотска: Ќе бараме законска рамка за независност

0
Шкотската премиерка Никол Старџен го обвини Борис Џонсон дека „се плаши од демократија“, додавајќи  дека ќе побара...