fbpx

таг: Николов

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски добија нова задача на ЕП

0
Најдобрата македонска судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов повторно добија задача да судат на Европското првенство (ЕП) кое се игра во Унгарија...

Нова дерби пресметка на ЕП за Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

0
Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани...

Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја имаат првата задача на...

0
Најдобриот судиски пар во светот Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ја добија првата задача на Европското првенство. Тие утре во рамки на 2....

Дербито Еурофарм Пелистер – Вардар ќе го судат најдобрите

0
Најдобрите македонски судии Ѓорѓи Начевски и Славе Николов, го добија да го судат второто најголемо македонско дерби оваа сезона меѓу Еурофарм Пелистер и...

Боби Николов со гол во последните секунда донесе европска пролет на...

0
Македонскиот фудбалски репрезентативец Бобан Николов е вистински херој на својот тим Шериф Тираспол. Синоќа во последното, 6. коло од групната фаза во Лигата на шампионите...

ВИДЕО: Мурињо по мечот со Холандија му се јавил на Пандев...

0
Македонскиот репрезентативец Бобан Николов беше гостин на емисијата „Лазаров шоу“ каде зборуваше за историското учество на Македонија на ЕУРО 2020 кое се уште...

Кардиологот Николов бара да се вакцинира: Имам 65 години, ако некој...

0
Д-р Горан Николов лекар специјалист интернист-кардиолог на Фејсбук објави молба до своите помлади колеги и до министерот Венко Филипче ако се откажат од...

Николов и официјално промовиран во нов играч на Лече

0
Македонскиот репрезентативец Бобан Николов е зимското засилување на италијанскиот Лече кој игра во Серија Б и се бори за пласман во...