таг: Николиќ

Жестока за Драган Николиќ, за инцидентот против Кожув

0
Тренерот на МЗТ Скопје, Драган Николиќ, доби жестока казна за инцидентот што го предизвика во...

Милош Николиќ нов член на К.К.Пелистер

0
Нов член на клубот од Битола е плејмејкерот Милош Николиќ кој доаѓа од Вршац. Николиќ има 25 години и сезонава имаше одлични бројки...

Д-р Жугиќ: Невакцинираните играат руски рулет со ковид-19

0
Д-р Јанко Николиќ Жугиќ, интернационално познат имунолог и геронтолот од Медицинскиот универзитет од Аризона, кој и беше прогласен за истражувач на годината во...

ВИДЕО+ФОТО| Некогаш бил Кристијан и просел за леб, а денес е...

0
Кики Николиќ и стана позната на јавноста како дел од осмата сезона на реалното шоу „Парови“, освојувајќи ги многу брзо симпатиите на...

ФОТО: Сања Николиќ и Слаткар го прославија првиот роденден на нивниот...

0
Синот на Сања Николиќ и Марко Маринковиќ попознат на јавноста како Слаткар, вчера наполни една година. По тој повод, Сања...