таг: Никола

Д-р Пановски: Меѓу ковид и ангина сега попрво би избрал ковид

0
Професорот Никола Пановски им порача на заболените од ковид-19 повеќе да не трошат пари за тестирања, бидејќи тоа повеќе не е потребно. ...

Убиени најмалку три лица во пукотница во болница во САД

0
Полицијата брзо пристигнала во болницата Свети Никола три минути откако добила повик за пукање на...

Пановски: Укинете ги вакциналните сертификати, па ќе дојдам во Комисијата за...

0
Професорот Пановски Никола, за ТВ Телма, во телефонски разговор изјавил дека првенствено го оценил како несоодветен начинот на обраќање преку Фејсбук и вели...

Д-р Пановски: Смртоноста од ковид во болниците во Македонија е далеку...

0
Д-р Никола Пановски вели дека омикрон варијантата тешко дека некој ќе ја избегне, но болеста полесно поминува кај оние кои веќе прележале ковид...

Пановски: Заштитени се оние што прележале делта сој и што се...

0
Докторот Никола Пановски смета дека не треба да се изнесуваат само лоши страни од КОВИД-19 туку и некои охрабрувачки зборови за да не...

Митревски со една од најдобрите пет одбрани на денот на ЕП...

0
Македонскиот репрезентативен голман, Никола Митревски покажа дека е еден од најдобрите во моментов во Европа. Митревски ја има една од петте најдобри...

Митревски: Не го изгуби натпреварот некој поединец, поразот е на цела...

0
Македонскиот голман Никола Митревски покажа уште еднап како се цени дресот на националниот тим.На крајот средбата ја заврши со десет одбрани. ...

Маестрални партии на Јокиќ и Џејмс (ВИДЕО)

0
Српскиот кошаркарски репрезентативец Никола Јокиќ одигра уште еден феноменален натпревар во НБА-лигата откако го врати Денвер на победничките патеки и против Сакраменто беа...

Миротиќ МВП за декември во Евролигата

0
Кошаркарот на Барселона, Никола Миротиќ е прогласен за најкорисен играч на Евролигата во декември. Минатиот месец 30-годишниот Црногорец со шпански пасош, оствари...

Д-р Пановски: Сертификатите никогаш не требаше да се донесат и на...

0
Микробиологот д-р Никола Пановски во дебатниот магазин „Click Plus“посочи дека сертификатите за примена вакцина против ковид-19 никогаш не требало да се донесат. ...