таг: нивото

Научници предупредуваат на ерупција на џиновски вулкан и тектонски удари

0
Научниците од Нов Зеланд го зголемија нивото на тревога поради вулканот под најголемото езеро во...

Најмалку 31 лице загина во поплавите во Индија

0
НДТВ денеска објави дека дождовите го подигнале нивото на водата во реката Брамапутра...

САД го подигнуваат алармот поради мајмунските сипаници

0
Американскиот Центар за контрола и превенција на болестите (CDC) ги подигна нивото на аларм поради...

СЗО: Омикрон создава високи ризици за здравјето

0
Нивото на ризик поврзано со варијантата Омикрон останува многу високо, соопшти СЗО, откако бројот на нови случаи на Ковид-19 достигна нов рекорд минатата...

Бол: Чикаго е меѓу најдобрите тимови во НБА

0
Кошаркарот на Чикаго, Лонзо Бол, го пофали нивото на тимот по големата победа против Лејкерс (121:103) во Лос Анџелес. -Чикаго е меѓу...