таг: не

Оние што ставале филери и силикони да внимаваат при примањето на...

0
Вакцината против Ковид 19 не се сака со филерите и силиконите. Во декември, кај три жени кои примиле вакцина против ковид 19, а...

Франција ги заостри правилата за патници од земји кои не се...

0
Патниците што доаѓаат во Франција од земјите што не се членки на ЕУ повеќе нема да...

„Среќно момци, МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ – порака од Борко Ристовски

0
Борко Ристовски не е во националниот тим на Светското првенство 2021 во Египет. Но, тој испрати поддршка за своите колеги од репрезентацијата...

Тотенхем се сопна против Фулам, загуби два бода

0
Фудбалерите на Тотенхем не успеаја да го совладаат градскиот ривал Фулам играјќи 1:1. Во заостанатиот натпревар од 16. коло...

СЗО: Не е потврдено дека вакцините не се ефикасни против новиот...

0
Не е потврдено дека постоечките вакцини не се ефикасни против новиот вид на Ковид-19, што беше откриен во Велика Британија. Светска здравствена организација...

САД по стапките на Чешка – откажан настапот на СП 2021

0
Чешка не е единствената репрезентација што поради коронавирус во последен момент го откажа учеството на СП 2021, откако вечерва и американскиот состав ги...

Интервју со Наташа Петровиќ, глумица: Ме нервира табиетот „да му умре...

0
Не може да имаме еманципирани граѓанки без да имаме и еманципирани граѓани, смета глумицата Наташа Петровиќ, соговорничка во „Слободен печат“. ...

Планираше уривање на „Камп Ноу“, заминување на Меси, и на крајот...

0
Агусти Бенедито не собра доволно потписи, и нема да биде меѓу кандидатите за прв човек на фудбалскиот клуб Барселона. ...

Два рецепта што можат да помогнат кај преоптоварен црн дроб

0
Многумина од нас не знаат колку симптоми, здравствени проблеми и болести се, всушност, резултат на преоптоварување на овој веројатно најважен чувар на...

Меркел: Ниедна држава не е безбедна од Ковид-19 ако не се...

0
Ниту една земја не е безбедна од коронавирусот, ниту Германија, ако не се и нејзините пријатели и соседи, истакна германската канцеларка Ангела Меркел....