таг: нејзиниот

Банкрот на крипто-платформата FTX

0
Платформата за криптовалути FTX банкротираше во САД, а нејзиниот главен извршен директор Сем Банкмен-Фрид поднесе оставка, се вели во соопштението...

Протест на Украинци во центарот на Скопје

0
Албина цврсто ја држеше фотографијата со нејзиниот уништен стан во Киев, но не успеа да ги задржи солзите додека се присети...

Од Украина досега заминале еден милион и 250 илјади граѓани

0
Луѓето кои овој пат беа околу Арина на нејзиниот седми роденден не беа обични како на другите родендени. Украинското девојче овој...

Северна Кореја лансираше ракета со најдолг дострел од 2017 година

0
Северна Кореја истрела проектили во морето од нејзиниот источен брег, соопшти денеска штабот на здружените сили на Јужна Кореја. Доколку...

„Фајзер“: Ефикасноста на третата доза од вакцината е 95,6%

0
Компанијата „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ денеска објавија дека податоците од испитувањата од трета фаза покажале висока ефикасност на третата доза на...

САД купиле 200 милиони дополнителни дози на Фајзер/Бионтек- има нова верзија...

0
Американската компанија „Фајзер“ и нејзиниот германски партнер „Бионтек“ денеска соопштија дека американската Влада купила 200 милиони дополнителни дози од нивната вакцина против „Ковид-19“...

Обвиненија против Организацијата Трамп и нејзиниот финансиски директор

0
Организацијата Трамп и нејзиниот главен финансиски директор се очекува да бидат обвинети за кривични дела поврзани со...

Радост во кралското семејство: Принцезата Беатрис е бремена

0
Внуката на кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг Едуардо Мапели се пресреќни што оваа година ќе се остварат во најубавата животна улога… ...

ФОТО: Кендал Џенер ги освојува улиците на Њујорк со својот стил

0
Нејзиниот стил е едноставен и практичен, барем така тврдат светските модни експерти. Кендал користи едноставни кроеви, еднобојни парчиња и тие...

Потресно писмо од малата Адријана до нејзиниот татко кој почина од...

0
Нејзиниот татко е само еден од десетиците луѓе кои починале од коронавирус и кои тајно е погребан во полето од локалната власт во...