fbpx

таг: „Нетфликс“

„Нетфликс“ најави реално шоу засновано на „Squid Game“

0
„Нетфликс“ одбира учесници за реално натпреварувачко ТВ-шоу засновано на нивната најпопуларна серија на сите времиња – „Игра на лигњи“ (Squid Game). ...

Нетфликс нагло губи претплатници – се делат откази

0
Нетфликс отпушти околу 150 вработени, еден месец откако објави дека губи претплатници за прв пат по десет години. Отпуштањата главно ќе...

Руските претплатници го тужат Нетфликс

0
Корисниците на Нетфликс во Русија ја тужат услугата за стриминг која беше откажана поради инвазијата на Украина. Нетфликс ги оневозможи услугите за...

Нетфликс го откажа филмот на Меган Маркл

0
Нетфликс го откажа анимираниот филм на Меган Маркл „Бисер“. Ова е нов удар за Меган и нејзината продукциска куќа „Archewell“ која е основана...

Крај на делење сметки на Нетфликс – и тоа не е...

0
Нетфликс почна да губи корисници за прв пат по една деценија, а компанијата подготвува големи промени како одговор. Нетфликс соопшти дека инфлацијата,...

Оваа година излегува филмот за Мерилин Монро и Ана де Армас

0
Нетфликс објави дека новиот биографски, но „фикционализиран“ филм за Мерилин Монро, со кубанско-американската глумица Ана де Армас во главната улога, е завршен и...

Серијата во која Зеленски игра претседател е повторно достапна – „престана...

0
Нетфликс ја врати на својата платформа серијата „Слуга на народот“ во која украинскиот лидер Володимир Зеленски го игра претседателот. Пред да стане...

„Викинзи: Валхала“ е новата најгледана серија

0
Новата историска ТВ-серија на Нетфликс, „Викинзи: Валхала“ за кратко време стана најгледаната серија на популарната стрим-платформа. Се работи за нова приказна заснована...

„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов...

0
Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“. Стриминг сервисот ги објави плановите...