fbpx

таг: несреќа

Тешка сообраќајна несреќа во Хрватска, има загинати и повредени

0
Едно лице загина во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска на автопатот во правец...

Во автобуска несреќа во Хрватска загинаа 12 полски државјани

0
Полска е шокирана по трагичната автобуска несреќа во Хрватска. Кај Вараждин животот го загубија 12...

Се судрија автобус и камион во Нигерија, загинаа 16 лица

0
Шеснаесет лица загинаа во сообраќајна несреќа во Лагос, Нигерија. Advertisements ...

(ВИДЕО) Хаос во Лос Анџелес: Шварценегер помина на црвено и предизвика...

0
Актерот и политичар Арнолд Шварценегер доживеа сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол. Локалната полиција соопшти дека четири возила...

Со „пежо“ влетал во дневната соба“ (ФОТО)

0
Необична сообраќајна несреќа се случи во српскиот град Шабац, поточно во населбата Летниковац кога автомобил марка „Пежо“ буквално влезе во семејна куќа. ...

Мексико: Најмалку 53 загинати во сообраќајна несреќа

0
Најмалку 53 мигранти загинаа во сообраќајна несреќа со два камиони во државата Чајапас во јужниот...

Трагедија во Црна Гора: 21-годишен фудбалер загина во сообраќајна несреќа

0
Во сообраќајна несреќа во Црна Гора загина 21-годишен фудбалер на прволигашот Језеро. Лекарите 24 часа се бореа за животот на младиот фудбалер, но...

ФФМ ги одложи четвртфиналните натпревари во Купот

0
Трагичната автобуска несреќа во Бугарија ја натера Фудбалската репрезентација на Македонија (ФФМ) да ги одложи четвртфиналните натпревари во Купот. Четвртфинални...

Ѕвездата на НФЛ со брзина над 250 км/ч, уби млада девојка...

0
Американскиот НФЛ играч Хенри Рагс предизвика фатална сообраќајна несреќа во вторникот рано наутро по американско време, што подоцна доведе до негов отказ од...

Синот на загинатиот возач на автобусот во кој загинаа 10 лица...

0
Во трагичната автобуска сообраќајна несреќа која што се случи вчера утрото во Хрватска животот го загубија 10 лица од Косово, меѓу кои и...