таг: несреќата

Тешко повредените деца од српскиот автобус се стабилни, но остануваат на...

0
Двете потешко повредени деца од несреќата со српскиот автобус на автопатот „Тракија“ ноќта...

Си Џинпинг: Шокиран сум!

0
„Бевме шокирани кога дознавме за несреќата на „China Istern MU5735“, рече Си, повикувајќи на „максимални...

Ќе се снима филм за Шумахер поддржан од неговото семејство

0
Од несреќата што му се случи додека скијаше, речиси ништо не се знае за Михаел Шумахер. Тоа наскоро може (можеби) ќе се промени....

Во несреќата на филипинскиот воен авион „Ц-130“ досега загинаа 31 војник,...

0
Во несреќата на филипинскиот воен авион „Ц-130“ досега како загинати се водат 31 војник, а тамошните воени власти денеска јавија дека 50 лица...