fbpx

таг: неприфатливо

Столтенберг: Неприфатливо е Иран да ја снабдува Русија со беспилотни летала...

0
Неприфатливо е Иран да и доставува беспилотни летала и можеби балистички ракети на Русија за...

Столтенберг: НАТО нема да испрати војници во Украина

0
„За нас е неприфатливо што сѐ уште има американско нуклеарно оружје на територијата на голем број европски земји“, истакна рускиот министер...