fbpx

таг: Неопходна

Да помогнеме новинарот Саше Димовски повторно да прооди

0
Новинарот Саше Димовски, имаше неопходна интервенција за ампутација на ногата. Со сметки за донации, се собира помош, за Димовски, повторно да прооди. Средства...

Време е за вкусна тиква: Одлична храна и уште подобар лек

0
Тиквата е идеална и неопходна есенска намирница, богата со лековити состојки, вкусна, а во исто време нискокалорична. Науката докажа дека во тиквата се...

Хуманитарна криза во Појасот Газа, раселени се околу 80 илјади лица

0
Неопходна е хуманитарна помош за околу 200 илјади Палестинци од Појасот Газа, алармираше Црвениот крст при посетата...