fbpx

таг: необичен

Пронајден череп на редок вид диносаурус месојад што немал раце

0
Палеонтолозите во Аргентина откриле необичен череп од диносаурус кој му припаѓал на месојад „без раце“, кој живеел пред околу 70 милиони...

ВИДЕО | Како мајчинството ја менува жената? 33 жени се фотографираа...

0
Една фотографка реализираше необичен и интересен проект чија главна тема е мајчинството… Литванската уметница Ваида Маркевичиуте Размиславиќ е авторка на...