таг: ненајавено

Блинкен ја свиреше на гитара „Rockin’ in the Free World“ во...

0
Вчера американскиот државен секретар Антони Блинкен ненајавено пристигна во Кијив во првата посета на Украина од страна на висок американски функционер откако Конгресот...