fbpx

таг: немири

Во Холандија трета ноќ немири поради ковид мерките

0
Немири синоќа избувнаа во неколку градови во Холандија додека илјадници луѓе протестираа против...

Трамп првпат се појавува во јавност по насилниот упад во Конгресот

0
Првпат по минатонеделните немири во Конгресот на САД, претседателот Доналд Трамп денеска треба да се појави во јавноста, и тоа во Тексас, во...