fbpx

таг: нема

Нојер нема да брани против Хофенхајм и Барселона?

0
Мануел Нојер, нема да може да игра на претстојниот меч со Хофенхајм бидејќи болките во рамото се уште не се целосно смирени. Ова...

Тајван порача дека нема да се откаже од својата сувереност

0
Тајванските власти порачаа во неделата дека нема да се откажат од својата сувереност и постигнувањето компромис во погледот на слободата и...

Пентагон: Путин не донел одлука за употреба на нуклеарно оружје

0
Пентагон оцени дека нема знаци дека рускиот претседател Владимир Путин одлучил да употреби нуклеарно оружје, јави денеска Си-Ен-Ен. ...

Секогаш се елегантни и сакаат убави и отмени работи: Ова се...

0
Иако за некои можеби нема да го кажете тоа, прочитајте го објаснувањето Зарем понекогаш не се чувствувате како некои луѓе да се...

Мемфис Депај се враќа на „Олд Трафорд“?

0
Се чини дека Мемфис Депај нема да оди во Јувентус. Италијанците чекаа да ги намали претензиите, но...

Зеленски: Нема преговори со Русија доколку им се суди на украинските...

0
Нема да има преговори меѓу Украина и Русија доколку Москва спроведе фарса од судење на украинските воени затвореници, изјави претседателот Володимир...

Германија нема да одговори на повикот за укинување на руските туристички...

0
Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека Берлин нема да поддржи неколку европски земји кои ги...

Во овој момент никој не може да го присили кичевецот со...

0
Нема простор за паника, бидејќи не се очекува никаков драматичен развој или сериозно ширење на мајмунските сипаници, велат од Комисијата за заразни болести....

Русија брои убиени од Македонија, МНР нема информации

0
Министерството за надворешни работи нема информации за наши државјани кои се борат или ги загубиле животите во Украина. Одговорот на институциите...

На полноќ во ЕУ стапува на сила забраната за увоз на...

0
Земјите-членки на ЕУ веќе нема да смеат да увезуваат јаглен од Русија по преодниот период...