таг: нема

Бугарско МВР за Алсат: Немаме податоци дека Палевски е во Бугарија

0
До овој момент нема податоци дека Љупчо Палевски се наоѓа на територијата на...

Министерот за надворешни работи на Украина нема да учествува на Министерскиот...

0
Министерот за надворешни работи на Украина нема да учествува на Министерскиот совет на...

Речиси 30 училишта во Белгија денеска затворени поради закани за бомби

0
Десетици белгиски училишта во окрузите Брисел и Брабант денеска нема да отворат за...

Гулабоски: Вакцината против сите видови на канцер ќе биде достапна за...

0
Доколку нема државни, политички и фармацевтски опструкции, вакцината против сите типови на канцер ќе биде достапна на пазарот за една до две години,...

Србија и Косово ќе останат без средства од „Планот за раст“...

0
Србија и Косово нема да можат да ги користат средствата од „Планот за...

Дипломатската петорка го повика Курти на деескалација и нормализација на односите...

0
Ако нема дијалог меѓу Косово и Србија, може да се повтори ескалацијата. Со оваа порака, дипломатската петорка предводена од Лајчак, по...

Фон дер Лајен: Нема оправдување да се погоди болница полна со...

0
„Нема оправдување да се погоди болница полна со цивили“ во Газа, нагласи денеска...

Нема точен датум кога нови пациенти болни од цистична фиброза ќе...

0
Нема точен датум кога нови пациенти болни од цистична фиброза ќе почнат да примаат „трикафта“, а проблемот со недостигот од лекот „креон“, кој...

Орбан: Унгарија нема да дозволи собири за поддршка на „терористички организации“

0
Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека неговата земја нема да дозволи одржување...

Во Македонија нема детски ревматолог, па децата болни од ретката болест...

0
Во Македонија нема доктор детски ревматолог, па децата болни од ретката болест јувенилен артритис се лекуваат на Одделот кардио-ревматологија на Клиниката за детски...