таг: неколку

Персоналот на аеродромите во Франкфурт и Минхен започна 27-часовен штрајк

0
Штрајкот на копнениот персонал на Луфтханза започна на неколку германски аеродроми, потврди утринава портпаролот на синдикатот Верди во Франкфурт, јави ДПА. Аеродромите...

Земјоделци блокираа премини на границата меѓу Белгија и Холандија, белгискиот премиер...

0
Белгиски и холандски земјоделци од утрово блокираа неколку гранични премини меѓу Белгија и Холандија, во знак на протест против, според нив, високите даночни...

Залужни ја претстави стратегијата за пораз на Русија: Дизајнот на војната е...

0
Само неколку дена откако неколку Телеграм канали објавија непроверена информација дека украинскиот претседател Володимир Зеленски го разрешил од функцијата врховниот командант на...

„Европскиот кварт“ на Брисел под опсада на незадоволните земјоделци

0
Земјоделци од Белгија, но и од неколку други членки на ЕУ, како Италија и Шпанија, со околу 1.300 трактори денеска го блокираа т.н....

Претседателката Османи најавува договор за користење на динарот во Косово

0
Претседателката на Косово, Вјоса Османи, изјави дека има неколку опции за кои се...

Поранешниот портпарол на УНРВА, Крис Ганис: Порака до арапскиот свет, особено...

0
Во контекст на кратење на финансирањето од неколку земји за Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци (УНРВА), која се смета за...

САД и сојузниците извршија десетина напади врз проиранските Хути во Јемен

0
САД и неколку нивни сојузници, вклучително и Велика Британија, извршија воени напади врз повеќе од десетина цели во Јемен контролирани од милицијата на...

Земјотрес со јачина од 7,6 степени Рихтеровата скала ја погоди Јапонија,...

0
Неколку силни земјотреси, од кои најсилниот беше со јачина од 7,6 степени според Рихтеровата скала, вчера ја погодија Јапонија. Досега се пронајдени најмалку...

Украинските сили успешно собориле 87 руски дронови на новогодишната ноќ

0
Русија лансираше 90 дронови неколку часа пред Нова година, соопштија украинските воздухопловни сили. Во објава на Телеграм, се вели дека вкупно 87...

Срби во северно Косово протестираа против забрана на увозот од Србија

0
Неколку десетици граѓани од српска националност од северот на Косово, од кои повеќето бизнисмени, протестираа денеска во Северна Митровица со барање...