таг: незаконски

Над 50 земји ги осудуваат нелегалните избори на Русија на окупираните...

0
Украина, уште 56 земји и Европската унија го осудија незаконски организираното гласање на териториите окупирани од Русија во Украина, како дел од руските...

Судот во Салехард ја прими жалба од мајката на Навални

0
Градскиот суд Салехард прими Жалба за незаконски дејствија од мајката на Алексеј Навални, Људмила Навалнаја. Разгледувањето на жалбата ќе се одржи зад затворени...