таг: Нед

Заминува „лицето и гласот“ на американската надворешна политика

0
За луѓето во САД и ширум светот, Нед Прајс често беше лицето и гласот на американската надворешна политика. Настапи со исклучителен...

САД со честитка за Рама, по повод победата на парламентарните избори...

0
Портпаролот на Стејт департментот, Нед Прајс и честиташе на Албанија за изборниот процес на 25 април. Во објавата на социјалните мрежи, Прајс...