fbpx

таг: Недостатокот

Четири здрави намирници кои му штетат на организмот повеќе од цигарите

0
Научниците откриле дека недостатокот на важни хранливи состојки може значително да го оштети здравјето. Но, сепка некои производи за кои мислиме дека се...

Делгација на ЕУ испитува користење на шпионски софтвер во Унгарија

0
Недостатокот на одговори од страна на унгарската влада за наводно шпионирање новинари, политичари и бизнисмени ги покрена прашањата пред комисијата за...