таг: неделниот

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 20 ДО 27 МАРТ 2023: Биковите доживуваат големи...

0
реклама Дознајте што предвидува неделниот хороскоп за вашиот хороскопски знак од 20 до 27 март...

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 13 ДО 20 МАРТ 2023 ГОДИНА: Лавовите ги...

0
реклама Дознајте што предвидува неделниот хороскоп за вашиот хороскопски знак од 13 до 20 март...

Неделен хороскоп од 12 до 18 декември

0
Дознајте што носи неделниот хороскоп од 12 до 19 декември 2022 година за вашиот знак! ОВЕН Неопходно е да се...

Голем неделен хороскоп: Ова се неповолни денови за хороскопските знаци, а...

0
Дознајте што носи неделниот хороскоп од 11 до 17 јули 2022 година за вашиот знак! Според хороскопот, особено неповолни денови ќе бидат...

СЗО: Повторно раст на заразените со ковид-19 во светот

0
Неделниот број на заразени со ковид-19 во светот забележа пораст, по првпат од крајот на...

За седум дена починале 97 лица од ковид-19, што е за...

0
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 17. до 23. јануари пријавени се 97 смртни случаи во 20 градови,...

СЗО: Омикрон е регистриран во 57 земји

0
Во неделниот епидемиолошки билтен на СЗО се посочува дека од 7 декември 2021 година, омикрон...

За една недела смртноста од ковид-19 е намалена за 45.8 отсто,...

0
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 31 мај до 06 јуни 2021, тестирани се вкупно 19.672 материјали во...

Смртноста од ковид-19 е за 37,1 отсто помала во однос на...

0
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 03 до 09 мај 2021, тестирани се вкупно 15.781 материјали во лабораториите...

Смртноста од ковид-19 е за 20,9 отсто намалена во однос на...

0
Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 26 април до 2 мај 2021, тестирани се вкупно 14.975 материјали во...