fbpx

таг: недели

Илјада мигранти викендов го преминаа Каналот Ла Манш, спасени уште неколку...

0
По неколку недели во кои условите повеќе не дозволуваа преминување на Ла Манш, овој викенд имаше голем број обиди за премин,...

Ова е најлајкуваната објава на сите времиња на Твитер

0
ПОСЛЕДНИТЕ неколку недели сите зборуваат за Твитер и Илон Маск. По преземањето на Твитер, најбогатиот човек на светот на својот профил објави твит:...

47,7 проценти од вкупното население во Македонија е вакцинирано против ковид-19

0
Во последните две недели регистрирано е намалување на инциденцата на Ковид-19 во 22 градови во земјава. Најголемо намалување е забележано во Македонски Брод,...

Сите регистрирани случаи на мајмунски сипаници во Германија се мажи, соопшти...

0
Околу три недели по првото откритие на мајмунски сипаници во Германија, бројот на заразени лица регистриран од институтот „Роберт Кох“ (РКИ), Националниот институт...

Франција утре гласа за претседател

0
Двете недели на интензивна предизборна кампања во периодот помеѓу двата круга на претседателските избори, кои се всушност...

За прв пат, судија-робот на Светско клупско првенство

0
За неколку недели стартува Светското клупско првенство, кое ќе биде многу поразлично во однос на последните години,...

Отава блокирана две недели, полицијата предупредува

0
Веќе две недели трае протестот на камионџиите во Канада против задолжителното вакцинирање или карантин за...

Киелини поради повреда надвор од терените неколку недели

0
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини ќе пропушти неколку недели поради повреда, објави официјалниот сајт на торинскиот клуб. Лекарскиот преглед открил повреда на...

„Козле“ е полно со деца на кислородна поддршка, до толку е...

0
Пред три недели моја Лулу разви температура. Ден потоа развив и јас, веднаш се тестирав и испаднав позитивна на ковид, ја започнува својата...

Во канадски Квебек ќе се воведе посебен данок за невакцинираните

0
Во канадската провинција Квебек во наредните недели ќе се воведе посебен данок наречен „здравствен придонес“,...