таг: недела

Шпанскиот премиер ќе има серија средби со колеги од ЕУ следната...

0
Шпанскиот премиер Педро Санчез следната недела ќе се сретне со неколку свои колеги од Европската Унија во обид да добие поддршка за признавање...

Путин без ни малку емпатија – се уште јавно не им...

0
Повеќе од една недела откако вооружени напаѓачи упаднаа во концертната сала „Крокус сити хол“ во Москва, при што загинаа 144 луѓе а повредени...

Турција гласа: Битката за управување со Истанбул станува клучна за иднината...

0
Милиони Турци гласаат на изборите во недела за да одлучат кој ќе управува со нивните најголеми градови, и дали претседателот Реџеп Таип Ердоган...

Терористичкиот напад во Москва е силен удар за Путин, кој ѝ...

0
На помалку од една недела откако Владимир Путин го обезбеди својот петти претседателски мандат, Русија е потопена во масакр и неред, анализира Метју...

Ландсбергис: Императив е одредувањето датум за почеток на преговори со Украина...

0
 Одредувањето датум во Европскиот совет оваа недела за почеток на преговорите со Украина и Молдавија е императив во моментов, изјави литванскиот министер...

За 40,8 отсто е помал бројот на заболени од грип во...

0
Во текот на осмата недела од 2024 година (19-25.02.2024), пријавени се 820 случаи на заболени од грип/заболувања слични на грип, што е за...

10 години руска агресија: Две години од сеопфатната инвазија на Русија...

0
Оваа недела се поклопуваат два неславни јубилеја: одбележување на втората годишнина од целосната воена агресија на Русија врз Украина и десет години од...

Опаѓа бројот на заболени од грип

0
Во текот на седмата недела од 2024 година, од 12 до 18 февруари, во Република Македонија се пријавени 1.384 случаи на групни пријави...

Американски сенатори ќе ја посетат Унгарија поради кандидатурата на Шведска за...

0
Делегација од американскиот Конгрес в недела ќе ја посети Унгарија за да изврши притисок врз Будимпешта да ја ратификува кандидатурата на Шведска за...

Близок пријател откри каква е здравствената состојба на Кејт Мидлтон по...

0
реклама Ова беше недела во која британското кралско семејство не спиеше баш добро, а Бакингемската...