fbpx

таг: недела

Блинкен ќе бара притисок од Г20 врз Русија да ги отвори...

0
Американскиот државен секретар Eнтони Блинкен оваа недела ќе ги повика земјите од Г20 да извршат...

Габриел Хесус го засилува нападот на Арсенал

0
Новата недела започна со одлични вести за фановите на Арсенал. Нападот на „топџиите“ го засили бразилскиот голгетер...

Утре во Франција парламентарни избори, Макрон со најголеми шанси

0
По првиот круг минатата недела, Макрон има големи шанси да создаде мнозинство во Националното собрание. Центристичкиот табор на претседателот Заедно доби...

Рекордни температури во западна Европа

0
Топлотниот бран од почетокот на оваа недела кој ја погоди западна Европа добил на сила и донел температури блиску до највисоките...

ЕК ќе дискутира за статусот на Украина за членство во ЕУ

0
Европската комисија во текот на оваа недела треба да го поддржи статусот кандидат за ЕУ...

ЕУ следната недела ќе се изјасни за кандидатурата на Украина

0
ЕУ следната недела најверојатно ќе биде подготвена да го претстави своето мислење за барањето на Украина да се приклучи на Унијата,...

Во тимот на Ретки болести на „Охрид трчаТ“ ќе трчаат пациенти...

0
В недела, на петти јуни, тимбилдингот на ретките болести по шестти пат на Охрид ТрчаТ е спремен да ја поддржи заедницата на ретките...

Обединетото кралство ја слави 70 годишнината на тронот на кралицата Елизабета

0
Од денеска до недела Британија и земјите од Комонвелтот слават 70 години на тронот на...

Шведска планира следната недела да поднесе барање за членство во НАТО

0
Шведската Влада планира следната недела да испрати барање за членство во НАТО, по соседна Финска,...

ЕУ: Се укинува задолжителното носење на маски во авионите

0
Од следната недела во Европската унија нема да биде задолжително носењето заштитна маска во авионите...