таг: неделава

Старински начини за разладување без клима уред

0
Македонија и неделава ќе остане во портокалова фаза, предупредување на високи температури и штетен УВ фактор. Бидејќи и претераната употреба на клима уредот...

СБ на ОН првпат ќе расправа за вештачката интелигенција

0
Советот за безбедност на ОН неделава во Њујорк треба да ја одржи својата...

До крајот на неделава се очекува 2 милиони бегалци од Украина

0
До крајот на неделава се очекува бројот на бегалците да надмине 2 милиони. Во градот Харков десетици илјади граѓани чекаат на...