fbpx

таг: неговиот

„Никогаш не сум видел некој да јаде како Халанд, тој е...

0
Напаѓачот на Ватфорд, Џошуа Кинг вели дека неговиот сонародник Ерлинг Холанд (21) е многу фин дечко. Младиот Холанѓанец постигна 70 гола за...

Симеоне оптимист околу пласманот во плејофот во ЛШ и покрај поразот...

0
Тренерот на Атлетико, Диего Симеоне, ги оцени шансите на неговиот тим да се пласира во нокаут фазата од Лигата на шампионите, откако синоќа...

Вујовиќ: Вардар секогаш игра добро против Пик Сегед, време е да...

0
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ посакува неговиот тим на гостувањето во Унгарија кај Пик Сегед, да ја прекине серијата порази во Лигата на...

Дрејмонд Грин: Ниту еден играч во НБА не игра одбрана ангажирано...

0
Кошаркарот на Голден Стејт, Дрејмонд Грин е уверен дека неговиот соиграч Стивен Кари треба да биде еден од претендентите за МВП титулата оваа...

Роналдо не сака Конте да му биде тренер поради бизарна причина?

0
Кристијано Роналдо е главна ѕвезда на „Олд Трафорд“ и очигледно неговиот збор го почитува цело раководство на Манчестер јунајтед. Тој во моментов не...

Тајната на бруталниот изглед на Роналдо: Иако тренира како „луд“, користи...

0
Тој е успешен, богат, но не и семоќен, па тајната на неговиот изглед лежи во уникатната диета што ја следи со години. ...

Вернер: Ги игнорирав критиките, ако постојано размислувам за нив, нема да...

0
Напаѓачот на Челзи, Тимо Вернер зборуваше за неговиот однос кон критиките. Фудбалерот пред три дена постигна два гола за Германија во триумфот...

Вујовиќ: Вардар е фаворит против Монпелје

0
Тренерот на Вардар, Веселин Вујовиќ посакува неговиот тим да ја продолжи извонредна резултатска серија (три меча без пораз) во Лигата на шампионите. ...

Георгијадис: Невакцинирањето е важна причина за отпуштање од работа

0
Ако некој вработен, со неговиот избор да не се вакцинира, ја става компанијата во опасност, тогаш тоа е важна причина да биде отпуштен,...

На Госенс ​​повеќе не му е потребен дресот на Роналдо

0
Робин Госенс ​​признава дека неговиот настап за Германија против Португалија бил незаборавен ’и овој пат, како што тврди тој, не побарал дрес од...