таг: неговата

Пике и „Космос“, тужба против Меѓународната тениска федерација

0
Жерар Пике и неговата групација „Космос“, подготвиле тужба против Меѓународната тениска федерација (ИТФ). Во тужбата се тврди дека незаконски им бил раскинат договорот...

Вонредна состојба поради поплави во Западна Австралија

0
Австралискиот премиер Ентони Албанес рече дека неговата влада е подготвена да обезбеди каква било помош што им е потребна на жителите...

Бремената сопруга на Надал примена во болница

0
Рафаел Надал и неговата сопруга Чиска Перељо во моментов минуваат низ вистинска драма, бидејќи шпанските медиуми пренесуваат дека Чиска, која е во 31-та...

Македонската амбасада во Тирана упати честитка до новиот албански претседател Бајрам...

0
“Честитки за неговата екселенција господинот Бајрам Бегај, кој од вчера го започна својот мандат како...

Дембеле уште две години верен на Барселона

0
Францускиот интернационалец Осман Дембеле стави крај на сагата за неговата иднина откако потпиша продолжување на договорот со...

Руските сили продолжуваат со интензивни напади во источна Украина

0
Руските сили го напаѓаат градот Лисичанск и неговата околина во сеопфатни напори да го заземат последниот бастион на отпорот во источната...

Бугарското собрание одлучува за владата на Петков

0
Бугарскиот премиер Кирил Петков очекува неговата Влада да го преживее гласањето за недоверба и да ја добие потребната поддршка од 121...

Вистинска свадба во виртуелниот свет – погледнете ги првите луѓе кои...

0
Кога фудбалерот Кевин-Принс Боатенг и неговата девојка, моделот Валентина Фрадеграда, го ангажираа италијанскиот свадбен агент и ТВ водител Енцо Мичо, тие имаа една...

Зеленски го предупреди светот!

0
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска посочи дека неговата земја ќе победи во војната што ја започна Русија. Тој им се...

Орбан вели дека нема да го поддржи ембаргото на ЕУ за...

0
Унгарскиот премиер го повтори ставот на неговата влада дека нема да го поддржи новиот предложен...