fbpx

таг: негативни

Лабораториска грешка – стотици Австралијци позитивни на ковид-19 добиле лажно негативни...

0
Стотици луѓе добиле негативни резултати на тест за коронавирус и покрај тоа што биле позитивни...

Децата од Гевгелија се негативни на ковид-19, педијатри ќе испитуваат од...

0
Децата во Гевгелија имаат негативни тестови на ковид-19, допрва ќе се испитува за каква инфекција се работи, информира Министерот за здравство Венко Филипче....

Лажни вакцинални сертификати и негативни ковид тестови во Русија

0
Црн пазар на лажни вакцинални сертификати и негативни ковид тестови се појави во Русија додека земјата се...

На „даркнет“ вакцини, ковид пасоши и лажни негативни тестови

0
Вакцини против коронавирус, ковид пасоши и лажни негативни тестови се продаваат на таканаречената „темна мрежа“ (darknet), пишува...

Во последниот квартал од 2020 поумерени негативните ефекти од ковид-кризата и...

0
Поумерени негативни ефекти од здравствената криза врз економската активност и поповолни движења во домашната економија се забележани во последниот квартал од 2020 година,...