таг: негативен

Трудниците да се вратат на работа, предлага Комисијата за заразни болести

0
Укинување на задолжителното поседување негативен ПЦР тест или потврда за прележаност или вакцинација при излез од земјата и укинување на ослободувањето од работа...

Во Грција над 5.000 случаи на ковид-19, рекорден број новозаразени од...

0
Нов негативен рекорд бележи денеска Грција со регистрирани 5.449 нови случаи на Ковид-19, што е...

ФОТО: Барди се доближи до соиграчите и блиц-дружби со Хасани и...

0
По добиениот негативен тест на коронавирус, репрезентативецот Енис Барди попладнево се доближи до своите соиграчи во Хотелот Хилтон каде што се сместени, но...