fbpx

таг: невреме

Поплави во регионот од обилните врнежи и силните ветрови

0
Албанија се соочува со големо невреме. Во Голема Гора состојбата е влошена во текот на...

Невреме во Солун, силен дожд предизвикал поплави

0
Солун бил зафатен од невреме кое довело до големи поплави, а доказ за тоа, како...

Катастрофална снежна бура ги зафати Турција и Грција

0
Турција и Грција ги зафати снежно невреме. Градоначалникот на Истанбул Екрем Имамоглу изјави дека во...

(ВИДЕО) Снежна бура го парализираше Вашингтон, федералните служби под клуч

0
Вашингтон го погоди силно невреме при што снежна бура го парализираше главниот град на САД....

ФОТО: Силно невреме ја погоди Италија, земјата ги „голта“ автомобилите, куќите...

0
Големо невреме проследено со обилни врнежи и силен ветер погоди делови од Ломбардија на северот од Италија. Погодено е подрачјето на популарното...

Невреме во Србија, пет општини прогласија вонредна состојба

0
По силното невреме што погоди поголем дел од Србија, пет општини беа принудени да прогласат вонредна состојба....

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО НИШ: Паѓаше град со големина на орев (ВИДЕО)

0
Силно невреме денес го погоди Ниш, покрај дожд, паѓал и град со големина на орев. Републичкиот хидрометеоролошки завод (РХМЗ) претходно предупреди на...

Половина Германија преплавена од невреме: Во некои области е прогласена состојба...

0
Големо невреме кое во вторникот ја погоди Германија, продолжи да „хара“ и во текот на вечерта, а најтешка ситуација е во Северна Рајна...

Силно невреме во Вашингтон, илјадници домови без струја

0
Силно невреме го зафати Вашингтон, поради што многу домови останаа без електрична енергија. Невремето започна во близина на Фолс Черч и Арлингтон,...

ФОТО: Шпанска водителка му пркоси на снежното невреме медитирајќи гола во...

0
Снежното невреме парализираше делови Шпанија, а шпанската ТВ водителка Кристина Педроче, одбра прилично необичен начин „да му тера инает“ на невремето. ...