таг: невин“

Алек Болдвин се изјасни за невин по обвинението за убиство од...

0
Актерот Алек Болдвин се изјасни за невин по повторното обвинение за ненамерно убиство во фаталното пукање на кинематограферката...

Одржано првото рочиште во Хаг против поранешните лидери на ОВК

0
„Разбирам. Целосно сум невин“, рече Хашим Тачи, обвинет. Advertisements „Го разбирам обвинението какво што...