таг: невидлива

Откриена „невидлива“ верзија на омикрон, не ја регистрираат ПЦР-тестови

0
Научниците идентификуваа „невидлива“ верзија на сојот омикрон што не може да се открие со рутински тестови што ги користат службениците во јавното здравство...

Продадена првата невидлива скулптура – дело на италијанскиот уметник Салватор Гарау

0
Првата невидлива скулптура во светот, наречена „Јас сум“ од авторот Салватор Гарау, продадена е за енормно висока цена од 15.000 евра, на...