таг: Неверојатна

Река вино течеше низ улиците: Снимки од Португалија го обиколија светот!

0
реклама Неверојатна снимка доаѓа од градот São Lourenço do Bairo во Португалија, откако се...

Го преживеала Титаник, а потоа и пад на авион: Како живеела...

0
Неверојатна приказна за жена која го преживеала Титаник и направила моден бум! Сите ја знаеме приказната за Титаник – но ретко кој...

Научници успеале да претворат матични клетки во коскени со помош на...

0
Матичните клетки имаат една неверојатна способност – тие можат да се трансформираат во кој било друг тип на клетка. Благодарение на нивната...

Столе Димитриевски е на 4.место на најдобри голмани во Европа

0
Македонскиот фудбалски репрезентативен голман Столе Димитриевски има неверојатна сезона во дресот на Рајо Валјекано. Малиот тим од предградието на Мадрид моментално се...

Докторот објасни зошто Агуеро не смее веќе да игра фудбал

0
Серхио Агуеро вчера објави крај на својата неверојатна кариера. Поради проблеми со срцето, Аргентинецот ја донесе најтешката одлука во кариерата – на 33...

Стеф Кари му додели техничка – на судијата (ВИДЕО)

0
Стеф Кари сезонава игра во неверојатна форма и синоќа го предводеше Голден Стејт до триумф на гостувањето кај Лос Анџелес клиперс. Фантастичниот...

Македонија светски првак во е-спорт со поддршка од компанија Mozzart

0
Нашата репрезентација со неверојатна игра го освои првото место на 13-тото Светско првенство во Израел. Поддршка за феноменалниот тим од самиот старт беше...

Нереална статистика: 13-годишен талент на Милан постигнал 483 гола на 87...

0
Неверојатна голгетерска статистика доаѓа од младинските категории на Милан. 13-годишниот Франческо Камарда е гол-машина, а доказ за тоа се неговите нереални бројки. ...

Прв скандал во Токио: Полските пливачи се вратија дома поради неверојатен...

0
Неверојатна ситуација ни доаѓа од Полска. Поради неизбежноста, незнаењето или нешто друго, Пливачката федерација на оваа земја им ја одзеде можноста...

Жестока расправија во редовите на Хрватска за време на мечот со...

0
Неверојатна сцена се случи на натпреварот помеѓу Шпанија и Хрватска во осминафиналето на ЕУРО. Шпанците во 57-та минута со голот на...