fbpx

таг: Неверојатната

Може ли компјутерите да предизвикаат недостаток на енергија ?

0
Неверојатната брзина со која се развиваат компјутерите е совршено сумирана во Муровиот закон, кој вели дека збирот на транзистори во...

Драма во Баку: Гумата му пукна на Верстапен, Хамилтон ја „промаши“...

0
Ја гледавме неверојатната трка во Формула 1 за Големата награда на Азербејџан на улиците на Баку. Макс Верстапен беше лидер, имаше сè...

Абрамович подготвува 200 милиони евра за Халанд

0
Неверојатната вест ја пренесуваат европските медиуми. Роман Абрамович подготвил 300 милиони евра за засилувања ова лето. Тој...