таг: неверојатен

Американската пчела исчезнува

0
Неверојатен пад на популацијата на тн. американски пчели е забележан последниве две десетлетија. Губењето на живеалиштето, болестите и пестицидите се главни причини за...

„Моите родители боси ја преминаа Сахара за да стигнат до Шпанија“

0
Фудбалерот на Атлетик Билбао, Инаки Вилијамс минатиот викенд запиша неверојатен рекорд во Ла Лига. На дуелот против Алавес постана првиот играч кој настапил...

Лазаров е створен за рекорди, го игра своето 17 четвртфинале во...

0
Неверојатен успех на македонскиот ракометен генијалец. Нашиот генијален тренер и ракометар од Нант, Кирил Лазаров,...

ВИДЕО: Јокиќ растура во НБА ама џабе, Денвер губи

0
Никола Јокиќ одигра неверојатен натпревар против Сакраменто, но на крајот скапо го чинеа загубините топки. Денвер нагетс по втор пат...