fbpx

таг: небото

Проектил прелета над Јапонија, тревога во воздухопловството

0
Балистичка ракета истрелана од Северна Кореја прелета над небото над Јапонија и ги натера јапонските...

ВЕЧЕРВА ПОГЛЕДНЕТЕ ВО НЕБОТО И ЗАМИСЛЕТЕ ЖЕЛБА: Верувајте, чуда се можни!

0
На денешен ден на небото над Ерусалим, во деновите познати како Света Педесетница, во 9 часот наутро во 357 година се појави Светиот...

(ВИДЕО) Голем метеор снимен на небото над САД

0
Голема огнена топка на небото над Вермонт и делови од Канада е забележана во неделата доцна попладнето....