fbpx

таг: НБА

Три НБА екипи разменија играчи

0
НБА тимовите на Денвер Нагетс, Бостон Селтикс и Сан Антонио Спарс разменија играчи. Денвер Нагетс ги испратија во Бостон Бол Бол и Пи Џеј...

НБА го скратува времето за карантин за вакцинирани, асимптоматски играчи

0
Вакцинираните НБА играчи и тренери без симптоми, по одобрените измени на правилата во лигата, ќе можат да го напуштат карантинот по шест дена,...

Започна гласањето за НБА Ол-стар натпреварот во 2022 година

0
Викендов стартуваше гласањето за НБА Ол-стар натпреварот во 2022 година. Гласањето ќе биде отворено до 22 јануари 2022 година. Привремените резултати ќе бидат...

НБА: Одложен уште еден натпревар на Бруклин поради коронавирус

0
Натпреварот од НБА лигата меѓу Портланд и Бруклин, кој требаше да се одигра ноќта меѓу четврток и петок, е одложен бидејќи гостинската екипа...

Стив Кер официјално нов селектор на американскиот „дрим – тим“

0
Актуелниот тренер на НБА лигашот Голден Стејт, Стив Кер, денеска официјално е назначен за нов селектор на кошаркарската репрезентација на САД. Кер...

Кари испиша историја во НБА лигата: Го собори рекордот на Реј...

0
Кошаркарот на Голден Стејт, Стив Кари, испиша историја во НБА лигата, соборувајќи го рекордот на Реј Ален според постигнати тројки во синоќешната победа...

Чикаго Булс го совлада Бруклин, пораз на Голден Стејт

0
НБА тимот на Чикаго Булс славеше над Бруклин Нетс на гости со конечни 107:111. Најдобар на мечот беше Левин кој постига 31....

НБА тим комплетно заразен од коронавирус

0
Во  НБА тимот на Шарлот Хорнетс се појави коронавирус, а најмалку четири играчи се заразени. Младата ѕвезда Ла Мело Бол заедно со Тери...

НБА: Голден Стејт ја прекина победничката серија на Феникс

0
Серијата на кошаркарите на Феникс од 18 последователни победи во НБА лигата дојде до својот крај на гостувањето синоќа кај Голден Стејт. ...

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

0
Кошаркарите на Мемфис забележаа рекордна победа во историјата на НБА лигата со триумфот над Оклахома од дури 73 поени разлика (152:79). Мемфис...