fbpx

таг: Најстариот

Најстариот човек на светот е 118-годишна француска сестра

0
Најстариот човек на светот е од Европа. Станува збор за 118-годишната француска калуѓерка – сестра Андре. По смртта на 119-годишната Јапонка Кане Танака...

Поставени два нови рекорда на Монт Eверест

0
Пензиониран адвокат од Чикаго стана најстариот Американец кој успешно се искачи на Монт Еверест, а жената од...

По повеќе од седум децении, најстариот диџеј на светот ја заврши...

0
Најстариот диџеј на светот, 96-годишниот Реј Кордеиро, го одработи своето последно радио шоу. Тој беше водител повеќе од седум децении, објави „Би-Би-Си“....

Синот на Руни потпиша за Манчестер јунајтед

0
Најстариот син на легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, 11-годишниот Каи, потпиша договор со „Црвените ѓаволи“. – Ден за гордост. Каи...