таг: Најстариот

Почина најстариот човек на светот

0
Најстариот човек на светот почина на помалку од два месеци пред својот 115-ти роденден, а својот долг живот го сведе на „напорна работа,...

Почина најстариот човек во Европа

0
Најстариот маж во Италија, Триполи Џанини, почина денеска на 111-годишна возраст. Џанини, чиј прекар е Триполино, починал во својот дом во Сечина,...

Бајден: Се кандидирам затоа што Трамп и републиканците сакаат да ја...

0
Џо Бајден (80), најстариот американски претседател во историјата на земјата, вчера изјави дека...

Почина постариот брат на Мадона, Ентони Циконе

0
Најстариот брат на музичарката Мадона, Ентони Чиконе, почина на 66-годишна возраст. Веста за неговата смрт ја потврди Џо Хенри, сопругот на сестрата на...

Бразилец тврди дека е најстар: Неговата лична карта вели дека е...

0
Бразилец кој тврди дека е најстариот човек на светот го прослави својот 122 роденден на 3 февруари, една година откако го победи Ковид,...

Најстариот член на К-поп групата БТС оди во војска во декември...

0
Јин, најстариот член на јужнокорејскиот К-поп бенд БТС, ќе го започне својот задолжителен воен рок на 13 декември и е првиот член на...

Најстариот човек на светот е 118-годишна француска сестра

0
Најстариот човек на светот е од Европа. Станува збор за 118-годишната француска калуѓерка – сестра Андре. По смртта на 119-годишната Јапонка Кане Танака...

Поставени два нови рекорда на Монт Eверест

0
Пензиониран адвокат од Чикаго стана најстариот Американец кој успешно се искачи на Монт Еверест, а жената од...

По повеќе од седум децении, најстариот диџеј на светот ја заврши...

0
Најстариот диџеј на светот, 96-годишниот Реј Кордеиро, го одработи своето последно радио шоу. Тој беше водител повеќе од седум децении, објави „Би-Би-Си“....

Синот на Руни потпиша за Манчестер јунајтед

0
Најстариот син на легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Вејн Руни, 11-годишниот Каи, потпиша договор со „Црвените ѓаволи“. – Ден за гордост. Каи...