fbpx

таг: Најстарата

Почина најстара ученичка на светот – се запишала во основно училиште...

0
Најстарата ученичка во основно училиште во светот, Кенијката Присила Ситиени, која на 94 години реши да оди на училиште, што беше пречекано од...

Еве каква тетоважа му направи Кортни Кардашијан на своето момче Тревис...

0
Кортни Кардашијан, најстарата сестра на семејството Кардашијан-Џенер во февруари ја потврди својата врска со тапанарот на „Блинк-182“, Тревис Баркер. Оттогаш,...

Најстарата Европејка го победи коронавирусот само неколку дена пред да наполни...

0
Најстарата жителка на Европа, калуѓерката Андре, го победи коронавирусот и оваа недела ќе го прослави својот 117 роденден. Лусил Рандон, која беше...

Историски максимум: Вредноста на биткоинот денеска надмина 22.000 долари

0
Најстарата и најголема криптовалута во светот за помалку од 24 часа собори уште еден рекорд и ја надмина границата од 22.000 долари....