таг: Најпрво

Откриен е „Вампирски вирус“

0
Научниците најпрво забележаа „вампирски вирус“, тип на вирус кој се прицврстува на други вируси со цел да се реплицира. Истражувачите со децении...

Новата година пристигна во Јапонија и Кореја

0
Новата 2023 година пристигна, а најпрво ја дочекаа жителите на островот Лаеин, кој припаѓа на островската држава Кирибати во Тихиот Океан, како и...

Невреме во Александровац, делови од Ниш останаа без струја

0
Најавениот дожд и невремето најпрво пристигна на југот на Србија. Advertisements ...

Кристијано Роналдо за победа на Јунајтед

0
Најпрво Манчестер Сити стигна до победа од пенал, потоа истото го сторија Ливерпул и Челси, за вечерва и Манчестер јунајтед да стигне до...