fbpx

таг: најпознатите

Илон Маск почнува со отпуштањата во „Твитер“

0
Една од најпознатите социјални мрежи „Твитер“ денеска ќе ги информира своите вработени околу иднината, откако милијардерот ја презеде компанијата за 44 милијарди долари....

Овие три знаци ги очекуваат неверојатни промени овој месец

0
Еден од најпознатите руски астролози, Павел Глоба, oткри кои знаци во септември хороскопски знаци се поврзуваат со голема среќа, успех и просперитет во...

Овие три знаци ги очекуваат неверојатни промени овој месец

0
Еден од најпознатите руски астролози, Павел Глоба, oткри кои знаци во септември хороскопски знаци се поврзуваат со голема среќа, успех и просперитет во...

Таџ Махал е едно од седумте светски чуда, а причината за...

0
Таџ Махал е една од најпознатите градби во светот. Изграден е во 1631 година во правливата рамнина на градот Агра, на околу 200...

Дома треба да ја имате оваа билка, ако сакате куќа полна...

0
Најпознатите исцелители на негативна енергија во домот се бујните, зелени билки кои не само што ќе донесат позитивни вибрации во домот, туку, како...

ВИДЕО: За пет зборови добила 100.000 евра! Ова е најскапиот хит...

0
Марина Туцаковиќ е еден од најпознатите текстописци на овие простори. Таа стои зад многубројни хитови испеани од бројни познати пејачи во регионот....

Една од водителките на Евровизија заврши во болница: Ники де Јагер...

0
Една од најпознатите „јутјуберки“ во светот, холандската шминкерка и интернет ѕвезда Ники де Јагер, попозната по ЈуТјуб – каналот „Туторијалите на Ники“,...

ФОТО | Ники де Јагер влезе во историјата: За прв пат...

0
Една од најпознатите „јутјуберки“ во светот, холандската шминкерка и интернет ѕвезда Ники де Јагер, попозната по ЈуТјуб – каналот „Туторијалите на Ники“,...

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии...

0
Една од најпознатите манекенки на сите времиња, Синди Крафорд, повторно се појави на насловната страница на познатиот магазин „Vogue“… Синди...

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот...

0
Еден од најпознатите српски режисери и директори на фотографија, Божидар Николиќ, почина вчера на 80 години како последица на коронавирус, јави РТС....