fbpx

таг: најпознатата

ЗБОГУМ ФЕЈСБУК – светските медиуми со брзина на светлината ја пренесоа...

0
Основачот на најпознатата социјална мрежа Фејсбук, Марк Закерберг објави дека оваа компанија официјално го сменила името. Отсега се вика Мета. Неговата последна...

ВИДЕО | Ким Кардашијан: Не можам повеќе да го правам ова...

0
Најпознатата старлета Ким Кардашијан плачеше пред камерата во последната епизода на реалното шоу „Keeping Up With Kardashians“ поради разводот со раперот Канје...

Ким Кардашијан – Газдарица од пеколот: Седум поранешни вработени ја тужат...

0
Најпознатата ријалити ѕвезда во светот можеби дава милиони на тривијалности и од неодамна е официјално и милијардерка, но изгледа не е така...

Ким Кардашијан го покажа резултатот од веганската диета: Еве ја промената...

0
Најпознатата ријалити ѕвезда на светот, Ким Кардашијан (40) објави три слични фотографии на кои изгледа прекрасно, а потоа, со описот на фотографиите,...

Делуваше дека живеат во бајка: Испливаа деталите за виртуелниот развод на...

0
Најпознатата близначка во светот Мери Кејт Олсен се разведе од 17 години постариот богаташ, Оливиер Саркози, полубратот на францускиот претседател Никола Саркози,...

ВИДЕО: Божиќната песна поради која војната запре на три минути

0
Можеби најпознатата песна на божиќниот период, „Тивка ноќ, света ноќ“, настанала во австрискиот град Оберндорф покрај Салзбург, градот на Моцарт со богата...

На фармата за магариња „Мартиниќи“: Аукции за помош на здруженијата за...

0
Сопственикот на најпознатата фарма за магариња во Црна Гора продава на аукција разни предмети, кои при посетата на фармата, ги користеле познати личности...