таг: најновото

Овие четири места на телото мора добро да ги измиеме навечер,...

0
НАЈНОВОТО истражување покажа дека за човековото здравје е најдобро да се тушира ​​навечер, односно непосредно пред спиење. Како што објави Eat This, постојат...

Новиот „Мерцедес-АМГ Ц-63“ инспириран од Формула 1 мотиви

0
По неодамнешното претставување на најновото издание на најмоќниот „Мерцедес Ц-класа“, зад кој стои „АМГ“, автопроизводителите го подготвија и „Ц-63 С.Е. перформанс“ чија ексклузивна...

Тик Ток воведува опција – ќе се вклучуваат преводи за видеата

0
Во најновото ажурирање, TikTok носи нова опција за автоматско натпис што може да се користи за секое видео на платформата. Преводите се...

„Врисок“ заработи 34 милиони долари и е на врвот на Бокс-офисот

0
Најновото продолжение на „Спајдермен“ (Spider-Man: The Road Without Return) до неодамна беше најгледаниот филм во кината низ светот, но викендов, петтиот дел на...

МЗТ Скопје најде замена за Вер

0
Плејмејкерот од САД, Морис Кари (34 год, 180 см) е најновото засилување за МЗТ Скопје Аеродром, кој ќе треба да ја пополни...

Откриен нов сој на коронавирусот во Велика Британија

0
Според најновото истражување на „Империал колеџ“ од Лондон, 11,8 отсто од 841 секвенционирани позитивни примероци покажуваат присуство на подваријанта на коронавирусот ( AY.4.2.)...

Астра Зенека и Фајзер ефикасно штитат од индиската мутација на корона...

0
Најновото истражување на Здравствениот институт на Англија покажа дека вакцините на компаниите Фајзер и Астра Зенека се ефикасни во заштитата на луѓето од...

НАЈНОВО ИСТРАЖУВАЊЕ: Коронавирусот може да убие и 6 месеци по опоравувањето

0
Според најновото истражување објавено во научниот магазин „Nature“, лицата кои се имаат опоравено од коронавирусот имаат 60% поголем ризик од смрт и шест...

Поповиќ: Втората доза на „Спутник В“ и до 90 дена по...

0
„Најновото истражување на институтот Гамалеј потврдува дека втората доза на вакцината“ Спутник В „може да се даде до 90 дена...

Што велат анкетите за претстојните парламентарни избори во Бугарија? Еве колку...

0
Според најновото истражување на јавното мнение на агенцијата „Маркет линкс, пет политички партии ќе влезат во составот на новиот бугарски Парламент. Според анкетата,...