таг: најмасовните

Руски ракетен терор: Најмалку двајца загинати и 17 повредени во Кијив,...

0
Денеска, рускиот агресор изврши еден од најмасовните воздушни напади оваа година на територијата на Украина. Агресорите употребија бараж од најразлично оружје и муниција. ЦИВИЛ МЕДИА...