таг: најдолго

Кралицата Елизабета Втора почина денеска, на 96-годишна возраст

0
Таа беше кралица која била најдолго на тронот во британската историја. Нејзиниот долг живот беше – служба. Така на работите гледаше...

Мелбурн постави рекорд – Во карантин 245 дена!

0
Австралискиот град Мелбурн постави рекорд за најдолго кумулативно време што градот го помина во карантин...