таг: најдобро

Појадок за здрав црн дроб: Многу е лесен, а ќе му...

0
Најдобро ќе забележите дека црниот дроб не работи како што треба ако чувствувате хроничен замор, ако здравјето ви е лошо, ако често имате...

Ова се начините на кои секој хороскопски знак се одмаздува

0
реклама Одмаздата најдобро се служи ладно. Многумина ќе тргнат по патот на одмаздата откако ќе...

Алиоски: Ова е специјален момент за сите

0
Англија е фаворит, но Македонија сака да се претстави во најдобро издание на “Олд Трафорд”...

Кристијан Хорнер направи анализа, и ја откри пресвртницата за Ред Бул

0
Сезоната 2022 не започна баш најдобро за тимот на Ред Бул Рејсинг, но на крајот, австрискиот болид...

Кеси во Барселона за 8 милиони евра годишно

0
Франк Кеси одлучил дека најдобро за неговата карера е да ја прифати понудата од Барселона откако доби опција за преселба и во Тотенхем,...

РУЧЕК ЗА ДЕНЕС: Тетовско тавче е традиционален македонски рецепт со 4...

0
Ова јадење најдобро е придружено со чаша квалитетен каберне совињон, црвено вино кое совршено ќе ја избалансира оваа количина различно месо. Состојки:...

АТП: Вакцинирани 95 отсто од најдобрите светски тенисери

0
Вакцинирани против коронавирус се вкупно 95 од 100. најдобро рангирани светски тенисери, изјави денеска првиот човек на АТП Тур, Сајмон Хигсон. Извршниот...

Ракот да научите да ги контролира стравовите, Лавот да очекува нежност...

0
ОВЕН Најдобро би било да завршите поголемиот дел од новата работа во текот на утрото. Тогаш аспектите се поповолни за вас....

Федерер: Не се плашам од животот по завршување на кариерата

0
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер проговори за тоа кога е најдобро време да ја заврши кариерата. – Не постои вистински момент! Но, јас...