fbpx

таг: најдобриот

Ѓоковиќ и официјално му се враќа на тенисот

0
Најдобриот светски тенисер во моментов, Новак Ѓоковиќ, дефинитивно му се враќа на тенисот, а негова прва европска...

Ѓоковиќ: Поважно од сите титули ми е грижата што внесувам во...

0
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, даде ексклузивно интервју за Би-Би-Си, во кое истакна дека попрво би го...

Овие две намирници веднаш ќе ви го симнат високиот крвен притисок

0
Овие две намирници се најдобриот природен лек при проблемите со висок притисок. Цимет Неколку истражувања потврдија дека систоличкиот (голем) и...

Супер меч во Ла Лига, Барселона му одржа лекција на Атлетико...

0
Шпанските фудбалски гиганти Барселона и Атлетико Мадрид веројатно го одиграа најдобриот натпревар и приредија една неверојатна претстава на денешниот меч. Домаќините на крајот...

Буфон уште еднаш покажа колку го почитува Пандев – Гоче конечно...

0
Најдобриот фудбалер во историјата на Македонија, Горан Пандев во последниот ден од преодниот рок премина од Џенова во Парма. Тој на крајот на...

Гранде Пандев промовиран во дресот на Парма

0
Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња, Горан Пандев, му понуди на фудбалскиот свет уште едно големо изненадување, менувајќи ги клупските бои кога ретко...

Дончиќ влезе во Топ 10 по остварени трипл-дабл во НБА

0
Најдобриот кошаркар на Далас маверикс, Лука Дончиќ имаше трипл-дабл остварување ноќеска на средбата со Орландо меџик. Словенечкиот репрезентативец мечот го заврши со 34...

Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе настапи на АТП турнирот во Дубаи, јавија локалните медиуми, кои имале увид во списокот ученици пријавени за...

Новак Ѓоковиќ ќе може да настапи и на Вимблдон

0
Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ од февруари нема да има проблеми за влез во Велика Британија, каде владата усвои нов сет на правила...

Норвешка со ракометна лекција за европскиот шампион

0
Вечерва ракометната селекција на Норвешка го одиграа можеби најдобриот натпревар на Европското првенство и со победата над Шпанија од 23-27 значително ги зголемија...